Vítejte v muzeu sportovních vozů Lány

Muzeum Lány

Muzeum sportovních vozů vzniklo rekonstrukcí bývalé samoobsluhy a přilehlého hospodářského stavení. Nachází se v obci Lány v okr. Rakovník. Pro veřejnost bylo otevřeno v říjnu 1997. Rozkládá se ve dvou podlažích a přilehlém depozitu.

K zhlédnutí je zde kolem 100 exponátů. Sbírku tvoří závodní a sportovní vozy od 20. let minulého století až po součastnost. Mezi nejstarší patří Ford "T", který byl vyroben v roce 1914. K vidění jsou také modernější okruhové a soutěžní speciály.

K vidění jsou také modernější okruhové a soutěžní speciály . Velkým lákadlem jsou formulové vozy. K vidění jsou formule od roku výroby 1967 až po součastnost, např. F1 stáje Lotus, formule amer. série IRL, formule F3, formule Easter.

V areálu se nachází také příjemná restaurace a hotel. Muzeum, nedaleký Lánský zámek a krásné okolí jsou dobrým námětem pro výlet nejen pro motoristické fandy ale i rodiny s dětmi.

Následující stránky vám přiblíží některé exponáty muzea. Výčet není kompletní, protože složení sbírky se průběžně mění. Některé vozy se po krátkém odpočinku v muzeu vrátily na delší dobu zpět na závodní tratě, jiné se během sportovní sezóny účastní různých sportovních akcí pro veterány.

muz                   F1 JP

Provozní doba: DUBEN - ZÁŘÍ: úterý - neděle / 10 - 17:00  |  pondělí zavřeno  |  ŘÍJEN - BŘEZEN: středa, sobota, neděle od 10 do 16:00
Jednotné vstupné činí 70,– Kč  |  Návštěvu mimo oficiální otvírací dobu je možné domluvit na tel.: +420 313 502 045, +420 777 922 028

Charouz racing system Sixt ACA 1213 Autobazar