Historie

Historie [tématické foto]

Fakta

• Muzeum sportovních vozů v Lánech bylo otevřeno pro veřejnost v říjnu roku 1997.
  • V muzeu si můžete zblízka prohlédnout několik desítek unikátních sportovních a závodních vozů z historie i současnosti automobilového sportu.
  • Vystavené vozy se nacházejí ve dvou podlažích (hala 1 a 2).
  • Další vozy jsou v přilehlém depozitu (hala 3) - NEPŘÍSTUPNÉ VEŘEJNOSTI
  • Všechny vystavené vozy jsou plně provozuschopné.
  • Chcete-li si vyzkoušet řízení závodního vozu, můžete využít naše trenažéry.
  • Fotografování v muzeu je povoleno za příspěvek Dětské dopravní nadaci.
  • Muzeum má bezbariérový přístup.
  • V areálu muzea najdete příjemnou restauraci a hotel.
  • Všechny vystavené vozy lze zapůjčit (reklama,film,svatba...)

Historie

Muzeum sportovních vozů vzniklo rekonstrukcí bývalé samoobsluhy a přilehlého hospodářského stavení. Nachází se v obci Lány v okr. Rakovník. Pro veřejnost bylo otevřeno v říjnu 1997. Rozkládá se ve dvou podlažích a přilehlém depozitu. K zhlédnutí je zde kolem 100 exponátů. Sbírku tvoří závodní a sportovní vozy od 20. let minulého století až po součastnost. Mezi nejstarší patří Ford "T", který byl vyroben v roce 1914.

K vidění jsou také modernější okruhové a soutěžní speciály . Velkým lákadlem jsou formulové vozy. K vidění jsou formule od roku výroby 1967 až po součastnost, např. F1 stáje Lotus, formule amer. série IRL, formule F3, formule Easter.

Historie [tématické foto]

V areálu se nachází také příjemná restaurace a hotel. Muzeum, nedaleký Lánský zámek a krásné okolí jsou dobrým námětem pro výlet nejen pro motoristické fandy ale i rodiny s dětmi.

Následující stránky vám přiblíží některé exponáty muzea. Výčet není kompletní, protože složení sbírky se průběžně mění. Některé vozy se po krátkém odpočinku v muzeu vrátily na delší dobu zpět na závodní tratě, jiné se během sportovní sezóny účastní různých sportovních akcí pro veterány.

Těšíme se na návštěvu!

Provozní doba: DUBEN - ZÁŘÍ: úterý - neděle / 10 - 17:00  |  pondělí zavřeno  |  ŘÍJEN - BŘEZEN: středa, sobota, neděle od 10 do 16:00
Jednotné vstupné činí 70,– Kč  |  Návštěvu mimo oficiální otvírací dobu je možné domluvit na tel.: +420 313 502 045, +420 777 922 028

Charouz racing system Sixt ACA 1213 Autobazar